10 מיתוסים שצריך לשבור בנושא טיפוח העור

10 מיתוסים שצריך לשבור בנושא טיפוח העור

את חושבת שאת יודעת כל מה שצריך לדעת בנושא טיפוח העור? תחשבי שוב. יתכן שנפלת בפח והאמנת בכמה מיתוסים בנושא , אז אני כאן כדי לספר לך את האמת מאחורי אותם מיתוסים.

מיתוס מס' 1: זה בסדר לישון עם איפור על הפנים

העובדה הפשוטה היא שאיפור סותם את הנקבוביות. זה אולי נראה לך חסכוני ללכת לישון עם איפור אבל שינה עם איפור מונעת מהעור להסיר את התאים המתים במהלך הלילה, העור נותר עם לכלוך וחיידקים והתוצאה היא עור עמום, חסר חיוניות והתפרצות של פצעונים. 

 

זה כל כך פשוט ומהיר לנקות  את העור עם שמן להסרת האיפור וסבון הפנים שמכיל שמנים טבעיים להזנת העור.

מיתוס מס' 2: את יכולה לוותר על קרם הגנה אם אין שמש חזקה

כולנו יודעים כמה חשוב זה למרוח קרם הגנה כשיש שמש חזקה בחוץ אבל למעשה, חשוב למרוח קרם הגנה בכל יום בשנה מכיוון ש- 80% מקרני ה UV יכולות לחדור דרך העננים, החלונות והבגדים. כך שאולי העור שלך לא יישרף מהשמש החזקה אבל הוא כן יפגע מקרני ה UV. 

נזק מקרני ה- UV מוביל להזדקנות מהירה יותר של העור, לקמטוטים, לכתמי גיל ועור רפוי.

קרם ההגנה הטבעי שלנו יגן על עורך בכל יום בשנה.

מיתוס מס' 3: שמן קוקוס טוב לעור הפנים

שמן קוקוס יכול לספק לחות מצוינת לגופנו אך שימו לב - הוא אינו מתאים לעור הפנים! בנות המשתמשות בשמן קוקוס בתור מסיר איפור טועות בגדול! במיוחד אם יש לכן עור שמן או עור הנוטה לאקנה, שמן קוקוס לא יעשה לכן טוב לעור הפנים. 

 

הוא מורכב בעיקר משמנים רוויים ועלול לסתום את הנקבוביות ולגרום להתפרצות אקנה אז נא להרחיק אותו מעור הפנים ולהשאיר אותו לגוף.


מיתוס מס' 4: לא צריך למרוח קרם לחות אם יש לך עור שומני

רוב בעלות העור השומני נופלות במלכודת הזו ומאמינות שלעור שומני יש מספיק לחות. למעשה, ההיפך הוא הנכון - ייתכן והעור שלך מיובש ולכן מפצה את עצמו על ידי ייצור יתר של שמן כדי ללחח את עצמו. 

 

תפקידו של קרם הלחות הוא להוסיף לחות לעור הפנים ובעצם לאזן את ייצור השומניות בעור. ובכל סוג עור חייבים להקפיד על מריחת לחות והזנה בכל יום.

לקרם עיניים אנטיאייג'ינג לחצי כאן

מיתוס מס' 5: מוצרי אנטי-אייג'ינג מתאימים רק לאנשים מבוגרים מאד. 

מה שחשוב לזכור שכאשר מדובר באנטי אייג'ינג מדובר יותר במניעה מאשר בריפוי. ברגע שיש לך קמטים וקמטוטים, קשה להיפטר מהם - הרבה יותר קל להאט את היווצרותם מלכתחילה.
מבחינה טכנית, העור תמיד מזדקן מכיוון שהוא חשוף למפגעים סביבתיים שונים ולקרני UV ולכן, המומחים בתחום העור ממליצים להתחיל להשתמש במוצרי אנטי אייג'ינג כמו סרום המכיל נוגדי חמצון, כבר בשנות העשרים.

 

מיתוס מס' 6: את יכולה להשתמש באותם מוצרי טיפוח בבוקר ובערב.

במהלך היום, העור צריך להגן על עצמו מנזקי הסביבה ואילו בלילה הוא עסוק בלתקן את עצמו. כדי לתמוך בשתי הפונקציות הללו כראוי חשוב להשתמש במוצרים הנכונים לבוקר ובמוצרים הנכונים לערב. 

שגרת הבוקר שלך צריכה להתמקד בהגנה על העור עם קרם לחות ומקדם הגנה ואילו שגרת הטיפוח בערב צריכה להתמקד בניקוי נכון והזנת העור והחדרת לחות ע"י שימוש בטונר ובסרום נוגד חמצון.

 

מיתוס מס' 7: עור יבש זה בעצם עור מיובש

ההבדל בין עור יבש לעור מיובש טמון בחסר של כל אחד מהם. לעור יבש חסר שמן בעוד שלעור מיובש - חסרה לחות. יתכן והעור שלך סובל משני החסרים יחד או מכל אחד מהם בנפרד ולכן חשוב למצוא את האיזון הנכון בין מוצרים המספקים שומניות למוצרים המספקים לחות לעור.

 

בדרך כלל, עור יבש ירגיש מתוח וייראה עמום עם קילופים ואילו עור מיובש יכול להרגיש גם הוא יבש ומתוח אך להראות שומני בחלקו עם התפרצויות פצעונים.

 

מיתוס מס' 8: אם מוצר גורם לך לפצעונים הוא לא טוב

האם שמעת פעם על טיהור העור? אם התחלת להשתמש במסיכה חדשה או בסבון ניקוי חדש זה עלול להגביר את חילוף תאי העור ולהוביל להתפרצות פצעונים.

 

זוהי בעצם דרכו של העור להיפטר מתאי עור מתים ומגודש בנקבוביות. מהי המסקנה? התמידי להשתמש במוצר החדש שלך מכיוון שהתגובה עשויה לחלוף בקרוב.

לערכת הניקוי ב-3 שלבים לחצי כאן
לסרום הקסמים לחצי כאן
ערכת הניקוי הכפול לחצי כאן

מיתוס מס' 9: פילינג חזק הוא פילינג טוב יותר

אם יש לך עור רגיש ולא השתמשת בפילינג כימי בעבר, עדיף שלא תתנסי בפילינג חומצות חזק מידי. כדאי להתחיל עם מוצרים שמכילים חומצות אלפא הידרוקסיות ( AHA) כמו חומצה מנדלית, חומצה לקטית או חומצה גליקולית בריכוז נמוך לפני שתעברי לחומצות בריכוזים גבוהים או חומצות (BHA) 

שימוש במוצרים עם חומצות חזקות (למי שלא רגילה) עלולות לגרום לגירוי בעור, ליובש ואדמומיות


לפילינג שלנו לחצי כאן

מיתוס מס' 10: מוצרי טיפוח טבעיים יותר טובים לך

בגדול כן, אבל רק בתנאי שהוא באמת טבעי. פעמים רבות מוצרים שמצויין עליהם שהם טבעיים כיון שמקורם צמחי, מכילים תוספים נוספים שיעזרו להם להיספג טוב יותר בעור, מכיוון שהמולקולות במרכיבים שמקורם טבעי יכולות לפעמים להיות גדולות מכדי להיספג כראוי בנקבוביות. והתוספים הללו כבר ממש לא טבעיים, ואף עלולים להיות מזיקים.

לכן תמיד חשוב לחקור את מרכיבי המוצר לפני שאת קונה אותו ולבדוק עד כמה הוא באמת טבעי.