איך תטפחי את גופך בעונת החורף?

איך תטפחי את גופך בעונת החורף?

ימי החורף הקצרים והקרירים יותר אנו מתקשות לקום מהמיטה בבוקר ובאופן כללי מרגישות שהאנרגיה מופחתת, יש נטייה לעלות במשקל ורגישות מוגברת להצטננות.

אז דאגתי לכן לכמה טיפים כדי לשמור על אורח חיים בריא ותקין בעונת החורף:

לישון יותר
בעולם אידיאלי היינו עוברות למצב של חצי תרדמת בעונת החורף, קצת כמו הדובים :-)
היינו מבלות יותר זמן במנוחה ובבניית הכוח עד להגעת עונת האביב אך למרבה הצער, העולם המודרני לא מאפשר לנו להאט את הקצב עד כדי כך ובכל זאת, תנסו להוסיף שעת שינה בעונה זו - לקום מאוחר יותר או ללכת לישון מוקדם יותר. זה יאפשר לגוף שלכן לתקן ולטעון את עצמו וישפר את ההרגשה הכללית. 

שגרת בוקר קבועה

תנסו לאמץ תרגיל בוקר קבוע: אפשרות אחת היא עיסוי בוקר לרגליים עם שמן גוף מחמם - זה ירגיע ויעורר אתכן.
אופציה נוספת היא טיול בוקר באוויר הצח עם נשימות עמוקות ואיטיות לשחרור אנדורפינים טבעיים המעלים את מצב הרוח מיד.
אופציה שלישית היא יוגה 
במרפסת.
פעילות גופנית מגבירה את זרימת הדם ומסייעת בהזנת תאי העור ושמירה על חיוניותם. 

הקפידי על ארוחות מזינות
החורף היא עונת המרקים - הקפידי להכין מרקים עשירים ומשביעים עם הרבה ירקות ותבלינים מחממים. השתדלי לאכול מפירות העונה ולהתרחק מסוכר מעובד.

 

אל תשכחי לספק נוזלים לגוף
בעונת החורף אנו נוטות לשכוח לשתות מים למרות שחשוב לספק לגוף נוזלים גם בעונה זו. הקפידי לשתות נוזלים חמימים - כלומר מים בטמפרטורת החדר או תה צמחים חמים. 

 

 שמירה על עור מטופח
בעונת החורף האוויר הקריר מייבש את העור ואת חייבת לסייע לעור שלך לעזור לעצמו. כלומר, להקפיד על שגרת טיפוח יומיומית של קרם לחות וסרום להזנת העור. שימי לב, לא לשכוח את הידיים - הן נוטות להתייבש במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה בעקבות שטיפת הידיים מרובה ושימוש תכוף באלכוג'ל. חשוב למרוח קרם ידיים כדי שלא יווצרו יובש וסדקים בעור וכמובן, להשתמש בסבון רחצה עדין שלא מייבש את העור.

מקלחת במים פושרים
אני מודה - מקלחת במים רותחים בעונת החורף יכולה להיות הנאה צרופה אך עבור העור שלנו זה פחות מומלץ. מים חמים מידי עלולים לייבש את העור ולכן לבריאות העור שלנו עדיפה מקלחת מהירה עם מים חמימים.


לשמור על סביבת עבודה לחה
תנורי חימום ומזגנים מייבשים מאוד את האוויר וגורמים גם לעור שלנו להתייבש. חשוב לדאוג לסביבה לחה בעזרת מכשיר אדים שמוסיף לחות לאוויר.

 

 

לסרום הקסמים שיעניק לך הזנה מקסימלית

לסבון פנים שממש לא ייבש לך את העור